Menu

AUTO DETAILING

Auto detailing Katowice, czyli samochodowe SPA.

Samochód jest od tego, aby służy właścicielowi, a nie właściciel swojemu pojazdowi. Jednak z czasem na karoserii, lakierze czy felgach pojawiają się zarysowania, ubytki czy plamy, które można usunąć. Samochód odzyskuje swoją świetność, a właściciel doskonałe samopoczucie i przyjemność z jazdy.

Czym właściwie jest auto detailing?

Samochody moją tą właściwość, że podczas eksploatacji powstają rysy na lakierze. Wystarczy chwila nieuwagi, aby obok zaparkowanym samochodem ktoś delikatnie przytarł boczne drzwi czy zderzak. Z czasem na lakierze pojawiają się odbarwienia spowodowane promieniowaniem UV – słonecznym. Do tego dochodzą małe odpryski na lakierze, wywołane małym kamykiem, który uderzył w karoserię spod pojazdu przejeżdżającego obok. Ubytki dotyczą także szyb, felg czy tapicerki. Sama myjnia nie wystarczy, aby przywrócić niemal fabryczną świeżość pojazdowi. W tym miejscu z pomocą przychodzi auto detailing (nazywany również car detailing). Jest to usługa, która polega nie tylko na myciu pojazdu, ale również na renowacji i konserwacji lakieru, tapicerki, felg czy innych elementów. Jest to działanie wieloetapowe, w którym nie ma mowy o pośpiechu. Czynność oparta jest na działaniu detalicznym i może trwać nawet kilka dni.

Auto detailing to nie tylko mycie

Tradycyjna myjnia lub ręczna usuwa jedynie zabrudzenia z powierzchni samochodu, jednak nie poradzi sobie z drobnymi korektami lakieru czy polerowaniem, nie wspominając o wnętrzu pojazdu. Auto detailing daje znacznie szerszy wachlarz usług. Rozróżnić należy dwie formy samochodowego SPA (auto detailing) – wewnętrzne i zewnętrzne.

Usługa polegająca na renowacji i konserwacji wnętrza pojazdu to nie tylko odkurzanie czy pranie tapicerki, ale skupienie się na każdym detalu. Czyszczone są wszelkie elementy tapicerki, plastiki, listwy czy uchwyty. Pielęgnacja i konserwacja poszczególnych elementów odbywa się na bazie kosmetyków samochodowych niedostępnych w sklepach motoryzacyjnych. Dlaczego? Są to środki stosowane przy pielęgnacji nowych samochodów przeznaczonych na wystawy samochodowe czy prezentacje. Dobór środków kosmetycznych do czyszczenia i konserwacji musi bazować na wiedzy fachowej, ponieważ niewłaściwe ich zastosowanie może trwale uszkodzić czyszczoną powierzchnię. Czynności związane z auto detailingiem zawsze powinny zostać powierzone specjalistom.

Usługa zewnętrzna polegająca na pielęgnacji i konserwacji skupia się przede wszystkim na samym lakierze. Mycie pojazdu jest jedynie preludium – wstępem do pozostałych procesów. Przed wykonywaniem czynności związanych z odświeżaniem lakieru, powinno wykonać się pomiar grubości lakieru pozwalającego na bezpieczną usługę. Następnie z lakieru usuwane są (w miarę możliwości!) odbarwienia, plamy ze smoły, delikatne rysy, wgłębienia. Przywracana jest głębia koloru (rewitalizacja) lub następuje jego matowienie. Poza renowacją następuje także konserwacja, czyli zabezpieczenie lakieru np.: powłoką ceramiczną czy kwarcową. Dopiero tak wykonana praca trwająca 2-3 dni jest nazywana auto detailingiem zewnętrznym.

Auto detailing na miarę potrzeb użytkownika

Wymienienie wszystkich usług nie wymaga od klienta zastosowania pełnej rewitalizacji całego pojazdu. Decydując się na samochodowe SPA, można ograniczyć usługę do wnętrza pojazdu, samych felg czy wyłącznie lakieru. Auto można pozostawić specjalistom do usunięcia niedużych wgnieceń czy renowacji wyłącznie samego koloru lakieru. Auto detailing to także niekonwencjonalne rozwiązania polegające na zabezpieczeniu lakieru wieloletnią ochroną przez zastosowanie powłok ceramicznych czy kwarcowych.

Auto detailing to szereg usług związanych z kompleksową rewitalizacją samochodu. Dotyczy nie tylko czyszczenia, ale również żmudnych procesów konserwacji i zastosowania kosmetyków, którymi posługiwać się potrafią wyłącznie specjaliści. Powierzając wyżej wymienione prace ekspertom, masz pewność, że samochód będzie wyglądaj niemal jak fabryczny.

KONTAKT


  Katowice, ul. Gliwicka 234
  biuro@dufal.pl, info@dufal.pl

  poniedziałek-piątek: 8.00-17.00,
      sobota: 9.00 -13.00

dufał katowice facebook dufał katowice youtube