Powłoka ceramiczną lub kwarcowa - Dufal usuwanie wgnieceń i auto detailing

Najnowsze powłoki ceramiczne charakteryzują się coraz większą wytrzymałością i odpornością na zarysowania. To znacznie więcej niż nabłyszczanie, czy powierzchowna ochrona lakieru. Dzięki swej udoskonalonej formule, powłoki ceramiczne tworzą solidną warstwę zewnętrzną na lakierze, która:

jest hydrofobowa (ułatwia odprowadzanie wody)
chroni przed promieniowaniem UV i innymi czynnikami zewnętrznymi (mróz, wiatr)
zabezpiecza lakier przed szkodliwym działaniem niektórych chemikaliów.

Dzieje się tak, ponieważ w przeciwieństwie do innych preparatów ochronnych, powłoka ceramiczna trwale spaja się z lakierem samochodowym, tworząc nową i niezwykle twardą “nano powłokę”. Lakier z taką dodatkową warstwą ochronną nie tylko jest lepiej zabezpieczony, ale również prezentuje się doskonale wizualnie. Powierzchnia jest idealnie wygładzona, niedoskonałości i drobne zarysowania na lakierze niewidoczne, a połysk jaki osiąga lakier, wydobywa głębie jego koloru. Powłoki Ultracoat udoskonalone są dodatkowo o formułę zabezpieczająca przed powstawaniem “water spots”, czyli osadu z kamienia, który może powstawać na powierzchni lakieru podczas jego suszenia.

Powłoki ceramiczne nadają się do zastosowania zarówno na lakierze samochodowym, który dopiero co wyjechał z salonu, jak i starszego samochodu. Powłoka ceramiczna doskonale zabezpieczy na lata lakier w przypadku nowego pojazdu, natomiast nałożona w celach detailingowych na lakier po polerce czy lakierowaniu, oprócz efektu ochronnego zapewnia widoczny boost kolorów i połysku. Powłoki ceramiczne nadają się również do stosowania na felgach, szybach, jak i elementach plastikowych.