Szkolenia PDR Dufał : Teoria i praktyka - 20 lat doświadczenia Naprawa i usuwanie wgnieceń bez lakierowania

W czym możemy pomóc

Zobacz naszą ofertę

Szkolenie 2 dniowe

W ciągu dwóch, bardzo intensywnych dni szkoleniowych, nasi instruktorzy przeprowadzą Cię krok po kroku przez zagadnienia takie jak: Zorganizowanie...

Czytaj więcej

Szkolenie 5 dniowe

Podczas 5 dniowego szkolenia z usuwania wgnieceń i techniki PDR, masz szansę na zdobycie większej wprawy niż w przypadku szkolenia dwudniowego. Z...

Czytaj więcej

Szkolenie 10 dniowe

10-cio dniowe szkolenie z usuwania wgnieceń i techniki PDR pozwala na zdobycie niezbędnych w tym fachu wiedzy i praktyki, a także szlifowanie...

Czytaj więcej
Szkolenia PDR Dufał

 

Nasza firma oferuje kompleksowe szkolenia pdf z usuwania wgnieceń karoserii samochodowych rewolucyjną metodą, która pozwala idealnie odtworzyć stan blacharki samochodu bez ponownego lakierowania, co nie jest możliwe przy użyciu klasycznych technik blacharskich oraz lakierniczych. Nasi fachowcy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem na rynku niemieckim.

Setki wyszkolonych specjalistów – dołącz do najlepszych.

UWAGA !

Można się starać o dofinansowania na nasze szkolenia
REJESTR INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH NR 2.24/00231/2018 z dn.06.07.2018r

DLACZEGO WARTO UKOŃCZYĆ NASZ KURS :

 

Po ukończeniu szkolenia kursant otrzymuje certyfikat.

Firma służy pomocą i poradą w temacie zakupu i wyboru profesjonalnych narzędzi.

W trakcie kursu firma zapewnia wodę i gorące napoje.

Szkolenia odbywają się w dni robocze w godzinach od 8 do 16 lub od 9 do 17.

Setki wyszkolonych specjalistów – dołącz do najlepszych.

Do dyzpozycji kursantow :
– szeroki zakres narzedzi do usuwania wgniecen,
– dent craft, nussle, A1 tools itd.
– lampy cieniowe,
– ultra dent , chubby hd, quick light, dneprodenttools.
– trening z hot box-em

Szkolenia PDR

Zakres szkolenia:

logo-dufal

usuwanie wgnieceń systemem na klej

usuwanie wgnieceń metodą PDR

korekta nierówności (blendowanie)

zakres praktyki zależy od wybranej opcji

NASZA GALERIA

SZKOLENIA PDR
NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

W czym możemy pomóc

Zobacz naszą ofertę

Franczyza

Franczyza

Doradztwo po szkoleniu

Doradztwo po szkoleniu

Sprzedaż narzędzi

Sprzedaż narzędzi

Nasz zespół

właściciel

Wojtek

Tomek

Kamil

Piotrek

Dawid

Mikołaj

Szymon

Łukasz

Twój samochód ucierpiał w gradobiciu?

Wieloletnia praca z Hagelschaden Zentrum Douteil GmbH & Co KG, europejskim liderem w naprawie usuwania wgnieceń bez lakierowania z siedzibą w Niemczech, zaowocowała doświadczeniem i precyzją technik warsztatowych.
Zobacz nasz kanał Youtube
Opinie

Co mówią o nas kursanci

Jakub
Były to dobrze zainwestowane pieniądze. Naprawdę warto.
Jakub5 dni
Piotr
Nauczyli mnie wszystkiego co było niezbędne żeby móc szlifować
Piotr5 dni
Artur
10 dniowe szkolenie zdecydowanie wyczerpało temat. Polecam
Artur10 dni
Szkolenia PDR – praktyka czyni mistrza

Wystarczy chwila nieuwagi, akt wandalizmu czy po prostu gradobicie i na samochodzie może się pojawić wgniecenie, które sprawia, że auto traci na wartości, a dla miłośników motoryzacji to bolesny temat. W przypadku, gdy nie doszło do naruszenia struktury lakieru, możliwe jest zastosowanie wyciągnięcia wgnieceń przy pomocy techniki PDR, wykonywanej przez doświadczonego technika.

Czym jest technika PDR?

Technika usuwania wgnieceń z karoserii bez lakierowania to usługa naprawcza inaczej zwana PDR (z ang. Paintless Dent Repair ), mająca na celu przywrócenie oryginalnego i fabrycznego kształtu uszkodzonego elementu bez potrzeby ponownego jego lakierowania. Z roku na rok zyskuje na swojej popularności. Jest to bezinwazyjne dla lakieru wypychanie i wyciąganie zagnieceń, pod warunkiem, że w tym miejscu lakier jest nieuszkodzony oraz nigdy wcześniej nie był szpachlowany. Stosuje się go na niewielkich i małych powierzchniach takich jak drzwi klapa, maska. Proces odbywa się za pomocą dźwigni, uzupełniając go następnie użyciem lampy z odbłyśnikiem.W przypadku bardzo dużych wgnieceń, np. na dachu samochodu po gradobiciu, przeprowadza się technikę „na klej”, która charakteryzuje się mocowaniem specjalnym klejem kołka o kształcie grzybka w miejscu wgniecenia, za który się łapie w celu wyciągnięcia zniekształcenia.Do zlokalizowania miejsca wgniecenia stosuje się specjalne lampy przenośne lub stacjonarne, które montowane jest na karoserii samochodu, wyświetlając linie, które dokładnie ukazują wszelkie załamania na powierzchni. Brak odpowiedniego sprzętu oraz umiejętności i doświadczenia, powoduje trwałe uszkodzenia lakieru oraz konieczność jego malowania.

Zalety techniki PDR
W przypadku małych wgnieceń, szpachlowanie czy lakierowanie nie ma żadnego sensu. Zamiast spędzać całe dnie u mechanika, lepiej znaleźć takiego, który specjalizuje się w nowoczesnej metodzie napraw auta. Podstawową zaletą techniki PDR jest oszczędność czasu i pieniędzy. Koszty lakierowania są stosunkowo droższe niż PDR, a jego bezinwazyjny zabieg trwa od 30 minut do kilku godzin, gdy lakierowanie może trwać nawet i cały dzień. Dzięki zachowaniu oryginalnego lakieru, wartość rynkowa auta się nie zmniejsza. Tempo i rodzaj techniki zależą od miejsca uszkodzenia.

Dodatkowo dzięki metodzie PDR szpachlowanie wgniecenia nie jest potrzebne, co wpływa również na łatwość sprzedaży auta, ponieważ nie ma wątpliwości co do oryginalnej warstwy lakieru. Dodatkowo zwolennikami bezinwazyjnych metod są również firmy ubezpieczeniowe, które przy małych wgnieceniach zalecają tego typu technikę naprawy.

Natomiast czynniki mechaniczne takie jak uszkodzenie lakieru czy złamanie blachy dyskwalifikują użycie metody PDR.

Cena usuwania wgnieceń bez lakierowania techniką PDR jest ustalana indywidualnie i zależy m. in. ilości wgnieceń, ich wielkości i głębokości, stopnia trudności, a także nakładu pracy. Zazwyczaj cena wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za wgniecenie.

Szkolenia kursy PDR

Dzięki nabytemu wieloletniemu doświadczeniu, nasza firma oferuje szkolenia z zakresu techniki usuwania wgnieceń z karoserii bez lakierowania, na których uczymy usuwać wgniecenia techniką PDR i metodą „na klej” oraz korektę nierówności (tzw. blendowanie). Dodatkowo do zakresu naszych usług na szkoleniach i kursach należą zagadnienia dotyczące szlifowania i polerowania punktowego karoserii samochodowej. Zakres zdobytej praktyki zależy od wybranej opcji szkolenia, po której każdy kursant otrzymuje od nas certyfikat potwierdzający nabycie doświadczenia w technice PDR. Kursy odbywają się w naszym centrum szkoleniowym, które jest przygotowane i w pełni wyposażone w potrzebne narzędzia, tak aby nasi kursanci jak najlepiej mogli się nauczyć nowych umiejętności. Dodatkowo nasza firma służy wszelką pomocą dotyczącą zakupu i wyboru profesjonalnych narzędzi.

Co możemy zaoferować?

Nasze szkolenia kursy PDR odbywają się w dni robocze w godzinach od 8 do 16 lub od 9 do 17, podczas których zapewniamy wodę i gorące napoje.

Decydując się na nasze szkolenia, na samym starcie otrzymują Państwo bardzo intensywne szkolenie, najlepsze na świecie narzędzia do usuwania wgnieceń (heble, grzybki itp.), czyste i estetyczne miejsce pracy oraz lampy cieniowe, a także trening z hot box-em.

Wybór kursu czy szkolenia z techniki PDR to pierwszy krok w stronę kariery, ale trzeba pamiętać, że rynek tej innowacyjnej techniki za kilka lat może wyglądać inaczej niż obecnie, dlatego zapisanie się na konkretny rodzaj szkolenia będzie miał znaczenie w całej karierze kursanta.

Oferta najlepsza ze wszystkich

Specjalnie dla klientów oferujemy trzy rodzaje szkoleń: dwudniowe, tygodniowe oraz dwutygodniowe.

Szkolenia kursy PDR dwudniowe podzielone jest na dwa dni. Pierwszego dnia kursanci zapoznają się z niezbędną teorią, narzędziami oraz praktyką. Drugiego dnia odbywają się zajęcia praktyczne pod okiem doświadczonego specjalisty z wykorzystaniem dwóch metod usuwania wgnieceń. Cena szkolenia wynosi 1 070 zł.

Szkolenia kursy PDR tygodniowe podzielone jest na dwa etapy. Pierwszego dnia prowadzone są zajęcia z zakresu teorii oraz zapoznania się z narzędziami i praktyką. Następnie przez pięć kolejnych dni odbywają się zajęcia praktyczne pod okiem doświadczonego specjalisty z uwzględnieniem różnych problemów i elementów karoserii. Cena szkolenia tygodniowego wynosi 5 460 zł.

Szkolenia kursy PDR dwutygodniowe także podzielone jest na dwa etapy. Tak jak w dwóch ww. rodzajach szkoleń, podczas pierwszego dnia kursanci zapoznają się z niezbędną teorią, narzędziami oraz praktyką. Następnie kolejne dni szkolenia poświęcone są przepracowaniu obu metod praktycznie z uwzględnieniem wszystkich przewidzianych rodzajów uszkodzeń na różnych elementach karoserii, to szkolenie zapewnia stu procentowe przygotowanie do samodzielnego świadczenia usług usuwania wgnieceń bez lakierowania metodą PDR. Cena tego szkolenia wynosi 10 500 zł.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy zarówno klientów indywidualnych, którzy chcą zainwestować w szybko rozwijającą się branże, jak i firmy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i ulepszyć ofertę z zakresu usuwania wgnieceń z karoserii bez lakierowania techniką PDR. Dzięki naszym szkoleniom to możliwe.